17. 4. 2019 v dopoledních hodinách proběhly ve škole nejen přijímací zkoušky, ale i beseda se studenty a dobrovolníky z AFS, Mezikulturní programy o.p.s., kteří mají zkušenost se studiem střední školy v zahraničí.

Student Anant z Indie a Cecilie z Hongkongu, kteří tento školní rok žijí v českých rodinách a studují na českém gymnáziu, vyprávěli své zážitky, sdíleli rozdíly mezi životem a studiem v Čechách a v jejich rodných zemích.

Stejně tak se o své zážitky podělili čeští studenti (a studentky), kteří byli na ročním programu v zahraničí. Vyprávěli o svém pobytu v USA, Japonsku a Francii.

Studenti gymnázia tak mohli srovnávat, jak se žije a studuje v České republice a v zemích v různých částech světa. A také se dozvědět o možnostech, které mohou využít, když se chtějí stát hostitelskou rodinou (tedy přijmout na rok studenta z cizí země do své rodiny) nebo rok v cizině  sami na vlastní kůži zažít.

AFS je mezinárodní dobrovolnická nezisková nevládní vzdělávací organizace, která a má dlouholeté zkušenosti pobyty středoškolských studentů v zahraničí.