Ocenění Pražský učitel roku 2022 získala naše Míša Tvrdoňová

Na jaře letošního roku vyhlásilo hlavní město již třetí ročník ankety Pražský učitel roku. Anketa probíhala dva měsíce ve školách zřízených hlavním městem Prahou, kdy ředitelé jednotlivých škol zasílali odborné komisi své návrhy na ocenění nejlepších učitelů. Mezi oceněnými je i naše Míša Tvrdoňová, učitelka anglického jazyka.

Pražský učitel roku 2022

Michaela Tvrdoňová a Iva NoskováMagistrát vybíral z několika desítek nominovaných ze všech typů a druhů škol. Do semifinálového hodnocení postoupilo 36 učitelů, z nichž bylo vybráno 20 oceněných, kterým radní Vít Šimral předal pamětní listy a věcné ceny.

„Z pozice zřizovatele se mezi pražskými učiteli ti nejlepší vybírají jen velmi těžko. Za katedrami v Praze totiž stojí tisícovky srdcařů, kteří svoji práci dělají především proto, že jim záleží na budoucnosti našich dětí. Ocenění učitelé byli ale navrženi svými kolegy, což je jedno z nejvyšších ocenění, jehož může člověk v jakékoliv profesní kariéře dosáhnout. Diplomy od hlavního města jsou proto pro ně jen malou připomínkou toho, že na svoji práci mohou být právem hrdí,“ řekl radní hl. m. Prahy Vít Šimral.

Oceňování pražských učitelů má za cíl zvýšení prestiže učitelského povolání a zejména pak vyjádřit učitelům uznání hlavního města Prahy za jejich obětavou práci.

Foto: © Ivana Weintrittová, Gymnázium Čakovice