Podzimní novinky z Gymčaku

Čtvrtletí je za námi, třídní schůzky také, tak se pojďme ohlédnout za tím, co se u nás za tu dobu dělo. Představíme vám vesmírnou sondu, nové přírůstky v biologii, ukážeme něco z biologických laborek a taky rostoucí venkovní učebnu a zmíníme i charitu.

Hned na začátku září jsme jako první tým vyslali v rámci projektu Dotkni se vesmíru sondu do stratosféry. A také jsme ji jako první tým také úspěšně našli, získali z ní data a záběry, a to vše díky našemu skvělému týmu Gymčak ve vesmíru.

K reportáži přidáme ještě dvě videa přímo ze sondy, první je ze vzletu v 8:00 z pražské Libuše…

… a druhé, kdy sonda dosáhla nejvyšší bod ve výšce 33 km nad zemí, balón prakl a sonda začala na padáku sestupovat.

Naše sbírkové exponáty obohatily dvě samičky zakrslého králíka. Mají v učebně biologie svou klec, občas vyrušují při vyučování, chodí na procházky a mají také svá jména: Bobina a Božena. A samozřejmě zbožňují profesorku Andělovou a tým studentů, kteří se o ně starají.

Když už jsme v učebně biologie, můžete se podívat na pitvu rybí hlavy a zkoumání jednotlivých vzorků pod mikroskopem. Práce je to mírně nevoňavá, ale to už tak ve vědě holt bývá!

A také nám začíná růst venkovní učebna. Pravda, v zimě asi obsazenost nebude vysoká, ale nějaké fyzikální pokusy s ledem v ní určitě půjdou.

Venkovní učebna vzniká hned vedle našich experimentálních záhonů. Na tom motýlím rostou květiny pro nektar milující hmyzáčky, na dvou dalších bylinky a zelenina: okurky, rajčata, cukety, hrášek a občas i nějaký plevel. Teď tedy ne, sezóna je pryč, ale na jaře zase osázíme.

Uspořádali jsme také sbírku dětských knížek a hraček pro Šatník Praha. Dary najdou nový domov v rodinách samoživitelů a samoživitelek. Všem dárcům a Magdaleně Rytinové, která sbírku organizovala, moc děkujeme!

A samozřejmě probíhá běžná výuka, jsme moc rádi, že prezenční. A doufáme, že nám to tak vydrží.☺