Zasedání Evropského parlamentu na vlastní oči – naši studenti se vydali do Štrasburku

V říjnu naši studenti z 1A a 3S besedovali s europoslancem Jiřím Pospíšilem, kladli mu otázky ohledně fungování Evropské unie, práce europoslance a předsednictví České republiky Radě Evropy. Velmi rádi jsme přijali jeho pozvání na exkurzi do Evropského parlamentu, které se v prosinci zúčastnilo šest zájemců. Stipendijní program byl bohatý – prohlídka Štrasburku, ochutnávka francouzských specialit (šneci samozřejmě nesměli chybět) a v neposlední řadě seznámení se s fungováním sídla Evropské unie.

Romana Kolínská ze 3S říká: „Pobyt mi přinesl hlavně hodně zážitků. Seznámila jsem se se zajímavými lidmi a vytvořila nová přátelství. Navštívili jsme vánoční trhy a dozvěděli se více o francouzské kultuře v období Vánoc. Mohli jsme ochutnat tradiční francouzskou kuchyni. Součástí programu byla plavba lodí kolem města, díky které jsme si město prohlédli, seznámili se s jeho architekturou a dozvěděli se o něm spoustu zajímavých informací.
Návštěva Evropského parlamentu mi rozšířila obzory. Dozvěděla jsem se plno zajímavých informací o stavbě samotné i o tom, jak to v Evropském parlamentu chodí. Mohla jsem se účastnit plenárního zasedání Evropského parlamentu a na vlastní oči vidět, jak takové jednání probíhá.“