Letní novinky z Gymčaku

Od zimy se toho stalo hodně. Máme nové studenty do prvních ročníků, zrealizovali jsme adaptační skupinu pro studenty z Ukrajiny, zrekonstruovali jsme učebnu informatiky, máme televizi v učebně výtvarné výchovy, plně používáme venkovní zelenou učebnu. Také nám odešli maturanti, proběhla geomorfologická exkurze a čekají nás školní výlety.

Studenti přicházejí a odcházejí

Přijímací zkoušky vybraly z celkových letošních 350 zájemců o studium nové dvě třídy čtyřletého i šestiletého studia, máme opět plnou kapacitu. Novým studentům uvolnili svá místa maturanti, kteří v těchto dnech dodělávají přijímací zkoušky na vysoké školy.

V souvislosti s válkou na Ukrajině jsme pro ukrajinské studenty otevřeli v dubnu adaptační skupinu, ve které se učili především český jazyk a účastnili se i výuky ve třídách s našimi studenty. Všichni se skvěle snažili, takže za dva měsíce umějí česky na úrovni A1 a pokračují dále. Lektorku češtiny a další náklady uhradili sponzoři Borgy.cz a Blue Dynamic, s.r.o. prostřednictví SRPG. Moc děkujeme!

Vylepšujeme učebny

Další učebnou na řadě k rekonstrukci byla učebna informatiky ve druhém patře. Hlavní změnou je projekce na novou tabuli a zároveň na čtyři televizní obrazovky nad počítači, aby studenti mohli při práci na počítači rovnou sledovat výklad a ukázky učitele. Učebna dostala také novou výmalbu a katedru. Na učebnu nám přispěla městská část Praha – Čakovice, díky níž jsme mohli pořídit nové výkonné počítače.

učebna informatiky

Díky daru společnosti Blue Dynamic jsme vyřešili projekci v učebně výtvarné výchovy, místo projektoru jsme nainstalovali velkou televizi, která v je prosluněné učebně vidět výrazně lépe než letitý projektor.

A konečně od jara plně využíváme naši novou venkovní zelenou učebnu. Ideální pro půlené hodiny, ale i celá třída se tam v pohodě vejde. Rozhodně se venku lépe okysličuje mozek a tak si pobyt venku všichni užívají.

zelená učebna

Charitativní akce a pomoc studentům

No Backpack DayBěh pro Paraple, který se uskutečnil 29. dubna, přinesl rekordní vybranou částku. Studenti vyběhali a od sponzorů vybrali 158.100 Kč. Další pořádanou akcí byl No BackPack Day, který měl upozornit na fakt, že ne všechny děti na světě mají možnost nosit své školní pomůcky v batohu či aktovce.

Od druhého pololetí působí na naší škole školní psycholožka Kristýna Šeniglová, která je k dispozici všem žákům každé úterý. Zvlášť v době po covidu a války na Ukrajině je cennou oporou pro všechny, na které starosti a strasti doléhají.

Exkurze a výlety

Třídy 2.A a 4.S v rámci geomorfologické exkurze navštívily Moravskoslezský kraj. Opava, Ostrava, muzeum krajek, technické památky hornictví a hutnictví, muzeum betlémů v Třebechovicích pod Orebem, Mladečské jeskyně všechny zaujaly, méně už deštivé počasí.

V pondělí 27. června nás čeká softbalový turnaj, v úterý a ve středu nás čekají třídní školní výlety. A pak už jen vysvědčení a prázdniny…,  a přes prázdniny rekonstrukce chemie a výměna všech interiérových dveří.

A pokud jste nezaznamenali, naše vyučující anglického jazyka Michaela Tvrdoňová obdržela cenu Pražský učitel roku 2022. ☺

Krásné prázdniny!